Ka2 první meeting

EDUCA – Střední odborná škola, s.r.o.  odstartovala nový projekt v rámci programu ERASMUS+

V posledním listopadovém týdnu se na naší škole uskutečnilo mezinárodní projektové setkání v rámci programu Erasmus+ KA2. Jednalo o týdenní „kick off meeting“ projektu Business throughout Europe (Business napříč Evropou), který je dvouletým projektem strategického partnerství naší školy a škol z francouzského Epinalu a slovenského Lučence.

Zástupci žáků druhých ročníků každé země mají za úkol vytvořit fiktivní firmu a zpracovat business plán a to jak v rodném jazyce, tak v angličtině, která je hlavním jazykem projektu. Během dvou let proběhnou další dvě společná týdenní jednání a to na jaře 2018 ve francouzském Epinalu a na podzim 2018 ve slovenském Lučenci. Projekt bude ukončen závěrečnou konferencí v dubnu 2019 na naší škole.

Projekt si dává za cíl především prohloubit rozhled studentů v podnikatelském prostředí, zisk nových dovedností v oblasti marketingu a managementu či rozvoj komunikačních schopností v angličtině.

Účastníci projektového týdne byli oficiálně přivítáni na novojičínské radnici místostarostou Mgr. Ondřejem Syrovátkou, účastnili se mnoha workshopů, prezentovali své školy, země a systém podnikání v České republice, poznali krásy nejen našeho města, ale také Olomouce, Štramberku či Kopřivnice, kde proběhla exkurze ve společnosti TATRA TRUCKS, a.s. a návštěva Technického muzea Tatra.

Pozvání přijali a se studenty besedovali významní podnikatelé z Moravskoslezského kraje paní Kateřina Haring, majitelka a jednatelka firmy  Dynamic Group spol. s.r.o. a současná prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, paní Anna Mikšíková majitelka rehabilitačního centra ve Štramberku a pan Miroslav Mixa, majitel a jednatel firmy MIXA VENDING s.r.o.

Všechny aktivity byly provázány i zábavou jako je například bowlingem či vědomostní soutěž o Evropské Unii. Poslední den byla představena webová stránka projektu www.erasmus-ka2.eu, kterou si studenti navrhli sami.

O Nás

EDUCA - střední odborná škola s.r.o.

Sociální sítě
Poslední novinky