DAPI

 

dapi

 

Pro účastníky Dětské akademie podnikání a investování (DAPI) jsou připraveny zajímavé přednášky a semináře s tématy např. z oblasti financí, ekonomiky, marketingu, podnikání, e-business, které budou základem ke zpracování vlastního „podnikatelského plánu“.

„Studenti“ si rovněž vyzkouší, jaké to je studovat vysokou školu - při imatrikulaci obdrží opravdové vysokoškolské Výkazy o studiu (indexy), budou navštěvovat přednášky, semináře a cvičení, sbírat zápočty a kredity, vypracovávat závěrečnou práci – podnikatelský plán, kterou obhájí před odbornou komisí, a na konci obdrží při slavnostní "promoci" diplom - osvědčení o úspěšném absolvování studia.

PATRON (ODBORNÝ GARANT)

 Prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.

je česko-americký ekonom působící na Fordham University v New Yorku, Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na dalších univerzitách ve světě. Dlouhodobě drží 1. příčku v žebříčku nejcitovanějších českých ekonomů.

POŘÁDAJÍ

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek

EDUCA – Střední odborná škola, s.r.o., Nový Jičín

URČENO PRO

Žáky 9. tříd ZŠ (případně 7. nebo 8. tříd)

 

 

PROGRAM

  1. SLAVNOSTNÍ IMATRIKULACE
  1. ODBORNÁ TÉMATA

 

  1. Čím a jak mohu platit?

Pojmy jako peníze, měna, inflace, kurzy bank apod. se objevují všude kolem mne. Jak se mění, jak se vyvíjejí a vzájemně ovlivňují? Jak ovlivňují můj život? Mohu s tím něco udělat?

  1. Co s penězi a kapitálem udělat?

Mám peníze, mám kapitál – schovat to doma do šuplíku? Dát do banky? Co to je spoření? Dluhopis a akcie – a co s nimi? Pojištění – čeho, proč? Jak to vše použít?

 

  1. Chci si to vyzkoušet! 

Koupím si akcie! Budu obchodovat na burze. Budu mít velký výnos! Stavební spoření - na co! Penzijní připojištění už dnes? Nezbylo mi na zaplacení nájmu. Za co si koupím oběd? Jak zaplatím za mobil? Musím si tu simulační hru zkusit znovu a jinak!

  1. Chci podnikat

Chci založit firmu! Jakou? Sám nebo s někým? Jak si to mám naplánovat? Co všechno k tomu budu potřebovat? Nějaký podnikatelský záměr? Co to je? Kdo mi s tím pomůže?

  1. Kde na to vezmu

Kolik budu potřebovat kapitálu na počátku? Co všechno musím pořídit? Půjčí mi někdo? Co za to bude chtít? Jak to splatím? Vrátí se mi investice? Zbude mi něco? Co když to nevyjde? 

  1. Jak mám dát o sobě vědět?

Jak řeknu ostatním, co dělám? Kde mám svou nabídku zveřejnit? Stačí na jednom místě? Co to je reklama? Slovo „marketing“ jsem už slyšel. A „marketingový průzkum trhu“? Bude to fungovat? Jak si to ověřím?

 

  1. Už mám podnikatelský záměr

Vše, co jsem se naučil, vám předvedu a vyhraju soutěž o Nejlepší podnikatelský záměr.

(Dokončení podnikatelského záměru včetně prezentace před odbornou komisí.)

 

  1. Bez internetu to dnes nejde

Jak mi může pomoci? Dám si tam reklamu. Jak? Budu za to platit? Mohu si udělat e-shop? Zvládnu to sám? Nějaký e-banking? Omezuje mne něco? Jak si ochráním svůj nápad?

 

III. PROMOCE

ODMĚNY ZA NEJLEPŠÍ PODNIKATELSKÉ ZÁMĚRY

Z HISTORIE

Promoce TV POLAR

Imatrikulace

Soubory ke stažení
DAPI-prihlaska.docx